Сильною практикою Юридичного бюро Писаренко є захист прав клієнтів на спадкове майно, визнання і оспорювання прав на спадщину в судах.

ЮБП надає послуги з оформлення спадщини через суд у випадках, ускладнених юридичними чи фактичними перешкодами:

• відсутність правовстановлюючих документів на об’єкти спадщини, виданих на ім’я спадкодавця;
• відсутність правовстановлюючих документів на нерухомість спадкодавця чи самочинне будівництво;
• видача нотаріусом свідоцтва на частину спадщини, а не на всю спадщину;
• видача нотаріусом свідоцтв про спадщину одним спадкоємцям без врахування часток інших спадкоємців;
• визнання свідоцтва про право на спадщину недійсним у суді;
• необхідність доведення факту прийняття спадщини через суд;
• усунення від права на спадкування через суд;
• пропуск спадкоємцем строку на прийняття спадщини й поновлення його для отримання спадщини через суд;
• визнання права власності на спадщину в суді (рухоме й нерухоме майно);
• відмова нотаріуса у прийнятті заяви про прийняття спадщини спадкоємцем;
• відмова нотаріуса у заведенні спадкової справи;

• відмова нотаріуса у видачі свідоцтва на спадщину через відсутність документального підтвердження родинних зв’язків між спадкоємцями й спадкодавцем;
встановлення факту родинних відносин між спадкодавцем та спадкоємцем через суд;
• відмова нотаріуса у видачі свідоцтва про спадщину на квартиру/будинок;
• відмова нотаріуса у видачі свідоцтва про право на спадщину на банківський вклад/депозит;
• наявність серед спадкоємців фіктивної дружини чи чоловіка;
• наявність серед спадкоємців фіктивного члена сім’ї спадкодавця;
• визнання недійсним шлюбу між спадкодавцем та фіктивним членом подружжя у суді;
• шахрайське схилення спадкодавця до складання заповіту на підставну особу;
• наявність серед спадкоємців за заповітом особи, яка отримала право на спадкування шахрайським чи іншим незаконним шляхом;
складання юридично складних видів заповіту;
визнання заповіту недійсним;
• відмова нотаріуса у видачі свідоцтва на спадщину на землю/земельну ділянку;
• відмова нотаріуса у видачі свідоцтва про право на спадщину на частку в статутному капіталі ТОВ;
• вчинені відносно спадкодавця чи спадкоємців шахрайські чи інші протиправні дії;
• вчинення фальсифікації чи підлогу документів для неправомірного спадкування й заволодіння спадщиною;
• усунення спадкоємців від права на спадкування;
• усунення від права на спадщину осіб, які не мають права на спадкування;
• захист прав малолітніх чи неповнолітніх спадкоємців для визнання права на спадщину в суді.

Послуги юриста по спадщині надаються не тільки в Києві, а й у інших містах зі зручним транспортним сполученням. При істотній спадщині і складному спадковому спорі можливі послуги в будь-якому місті України.

Гонорар, сплачений адвокату за ведення справи в суді, компенсується опонентом.

Послуги ЮБП з визнанння права власності на майно в порядку спадкування

У більшості вищевказаних випадків спадщини суд є єдиним органом, який має компетенцію розглянути спір про спадщину, з’ясувати обставини спадкування, витребувати належні докази, дати їм правову оцінку і прийняти рішення про визнання права на спадщину. Здійснюється захист прав спадкоємців і оформлення права власності на спадщину через суд.

Цивільним кодексом України та ст.ст. 1, 48 Закону “Про нотаріат” посвідчення прав, що мають юридичне значення, і видача свідоцтв на право на спадщину віднесена до компетенції нотаріусів.

Тому передувати зверненню за оформленням спадщини в суд повинно звернення спадкоємців до приватного чи державного нотаріуса за місцем відкриття спадщини, яким би сумнівним чи марним на думку спадкоємців воно не здавалося. Результат такого звернення, а також зміст вчинених нотаріусом дій чи бездіяльності або виданих ним документів може бути позитивним чи негативним для спадкоємців.

У випадку незгоди спадкоємців з результатом звернення за оформленням спадщини до нотаріуса чи порушення їх спадкових прав чи інтересів зі сторони нотаріуса спадкоємці можуть (і неминуче повинні) звернутися для вирішення спору чи встановлення фактів спадщини в суд.

При відмові нотаріуса завести спадкову справу чи видати спадкоємцю свідоцтво на спадщину в належній частці право останнього на спадщину не може бути оформлене інакше, ніж через суд.

Після ряду судових засідань, витребування й дослідження судом доказів про належність спадщини, наявність права на спадкування у сторін справи, перевірки дотримання закону в обставинах спадкування за клопотанням юриста по спадщині здійснюється оформлення права власності на спадщину через суд.

Ми неодноразово надавали послуги юриста по спадщині у спорах про  оформлення спадщини через суди в кількох містах України, не обмежуючись Києвом.

Послуги юриста по спадщині надавалися в спорах про істотну спадщину при наявності істотних перешкод для її отримання (штучно створених чи об’єктивних). Через це відбувалося оформлення права на спадщину на квартиру та спадщини на будинки через суд при наявності відмови нотаріуса.

При достатній взаємодії зі сторони клієнта, наявності об’єктивних прав на спадкування та належних доказів оформлення спадщини через суд буде вирішено позитивно.

ЗРАЗОК ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ ПРО ВИЗНАННЯ ПРАВА ВЛАСНОСТІ НА ЧАСТИНУ КВАРТИРИ В ПОРЯДКУ СПАДКУВАННЯ

На сторінці є відповіді на запити: Спадщина суд. Спадщина через суд. Спадщина за рішенням суду. Оформлення спадщини через суд. Спадщина на квартиру суд. Спадщина на будинок суд. Спадщина відмова нотаріуса. Юрист спадщина. Адвокат спадщина. Спадкові спори.

Послуги з оформлення спадщини при відсутності правовстановлюючих документів, спадщини на незавершене будівництво, будинок чи квартиру при відсутності правовстановлюючих документів

Звернення для оформлення спадщини в суд часто необхідне у випадках отримання спадщини на квартиру чи спадщини на будинок, в т.ч. не завершений будівництвом, на які у спадкодавця були відсутні правовстановлюючі документи.

За гл. 7 Закону «Про нотаріат» та п.п. 4.14, 4.15, 4.18 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України від 22.02.2012 р. N 296/5 нотаріус обов’язково перевіряє склад спадкового майна та видає свідоцтво про право на спадщину на майно, яке підлягає реєстрації, лише після подання спадкоємцями правовстановлюючих документів щодо його належності спадкодавцеві, тобто, якщо право власності спадкодавця на це майно було зареєстроване ним за життя. За відсутності у спадкоємця правовстановлюючих документів нотаріус роз’яснює йому процедуру оформлення спадщини в судовому порядку.

Отже, якщо спадкодавець не оформив право власності на нерухомість чи не зареєстрував його за собою, це перешкоджає оформленню спадщини на будинок чи квартиру через нотаріат.

Причини відсутності правовстановлюючих документів на спадкову нерухомість зводяться в основному до:
1) недбальства спадкодавців, які збудували будинок в далекому минулому в сільській місцевості за дозволом сільради, але подальшого оформлення документів не здійснили;
2) інвестування спадкодавцем в квартиру на етапі будівництва багатоквартирного будинку, яке не було закінчено й на квартиру в якому не було видано свідоцтво про власність спадкодавцю;
3) випадків законного будівництва будинку, який не був завершений і введений в експлуатацію спадкодавцем і на який спадкодавець не встиг отримати документи;
4) випадків самовільного будівництва, на яке в спадкодавця документи відсутні;
5) незнання або бездіяльності спадкодавця, який прийняв спадщину, проживаючи постійно з іншим спадкодавцем, але не звернувся до нотаріуса і не отримав свідоцтва про спадщину, а пізніше помер сам.

ДИВІТЬСЯ НАШУ ТВ-ПЕРЕДАЧУ ПРО ПИТАННЯ СПАДЩИНИ

Послуги Юридичного бюро Писаренка з визнання недійсним свідоцтва про спадщину

Визнання недійсним свідоцтва на спадщину відноситься виключно до компетенції суду.
Позов подає спадкоємець, чиї спадкові права порушено.
Статтею 1301 ЦК України загальними підставами для визнання недійсним виданого свідоцтва про спадщину є отримання його особою, яка не мала права на спадкування, а також інші випадки, встановлені законом. Хоча в статті й зазначено лише одну конкретну підставу визнання недійсним свідоцтва про спадщину, але за юридичним змістом ця підстава є досить ємкою, тому може застосовуватися в різних спадкових спорах. Крім цього, наявність інших випадків, встановлених законом, як підстава для визнання недійсним свідоцтва про спадщину дає можливість спадкоємцям захищати свої права, звертаючись з позовом при комплексному застосуванні норм закону в конкретних обставинах кожного спору.
За ст. 1300 ЦК України у раніше видані свідоцтва про право на спадщину за вимогою одного із спадкоємців за рішенням суду можуть бути внесені зміни, в т.ч. у випадку зробленої нотаріусом помилки.

Частими випадками для звернення спадкоємця з позовом про визнання недійсним свідоцтва на спадщину чи внесення до нього змін при спільному застосуванні вказаних норм є:

• визнання недійсним заповіту судом, якщо спадкоємцю за заповітом на той час вже було видано свідоцтво про право на спадщину за заповітом;
• вступ у спадщину спадкоємцем після встановлення судом додаткового строку для прийняття спадщини за ст. 1272 ЦКУ, якщо на той час вже було видано свідоцтво про спадщину іншим спадкоємцям;
• відсутність підстав для видачі свідоцтва про спадщину певному спадкоємцю – відсутність факту прийняття ним спадщини, відсутність обставин проживання однією сім’єю, відсутність родинної спорідненості, порушення черговості спадкування;
• визнання недійсним судом шлюбу між спадкоємцем і другим з подружжя, на ім’я якого видано свідоцтво;
• визнання відмови від спадщини недійсною, якщо було видано свідоцтво про спадщину іншим спадкоємцям з урахуванням такої відмови;
• видача свідоцтва особам, які умисно перешкоджали спадкодавцеві скласти заповіт, змінити чи скасувати його, через що не мали права на спадкування;
• видача свідоцтва про спадщину неуповноваженою особою чи оформлення спадщини не за місцем її відкриття;
• видача свідоцтва спадкоємцям без врахування спадкових прав ненароджених дітей спадкодавця, зачатих за його життя.

Справи про визнання недійсним свідоцтва про спадщину розглядаються судом в позовному провадженні.
Через це в залежності від обставин конкретної спадщини юрист з спадщини за позовом вимагає в суді:
виключно визнання свідоцтва про спадщину недійсним;
або включно з визнанням права власності в порядку спадкування конкретних спадкоємців у певних частках на конкретне майно.

При рішенні суду виключно про визнання свідоцтва про право на спадщину недійсним спадкова справа перебуватиме в провадженні нотаріуса з видачею нових свідоцтв з урахуванням судового рішення.

При рішенні суду включно з визнанням права власності на майно в порядку спадкування ним врегульовується спадковий спір і визначаються права спадкоємців на спадщину. Спадкова справа в даному випадку в подальшому провадженні нотаріуса не перебуватиме й видача нотаріусом нових свідоцтв на спадщину не здійснюватиметься.

Юридичне бюро Писаренка надає послуги юриста по спадщині не тільки в Києві, а й у інших містах з зручним транспортним сполученням. При істотній спадщині і складному спадковому спорі можливі послуги в будь-якому місті України.

На сторінці є відповіді на запити: Спадщина суд. Спадщина через суд. Спадщина за рішенням суду. Оформлення спадщини через суд. Спадщина на квартиру суд. Спадщина на будинок суд. Спадщина відмова нотаріуса. Юрист спадщина. Адвокат спадщина. Спадкові спори.

Послуги щодо встановлення додаткового строку для прийняття спадщини спадкоємцем, який пропустив 6-місячний термін для прийняття спадщини

Спадкоємець повинен особисто подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу за місцем відкриття спадщини в строк 6 місяців з дня смерті спадкодавця, а якщо спадкує через не прийняття або відмову від спадщини іншими спадкоємцями попередніх черг – то 3 місяці з дня цих обставин. Це стосується усіх спадкоємців, незалежно від черговості, а також спадкування за законом чи заповітом. Виняток становлять особи, які постійно проживали разом зі спадкодавцем на час відкриття спадщини (що повинно підтверджуватися фактично, а не лише реєстрацією в паспорті) і не заявили про відмову від спадщини; а також малолітні, неповнолітні, недієздатні, обмежено дієздатні спадкоємці, якщо вони, їх батьки чи опікуни не відмовилися від спадщини.

В силу різних причин (зокрема, недбальства нотаріуса чи проживання спадкоємця-дальнього родича в іншому місті й незнання про відкриття спадщини) 6 міс. строк на прийняття спадщини буває пропущеним.

Пропуск 6-місячного строку прийняття спадщини імперативно тягне неможливість спадкоємця отримати спадщину, навіть при відсутності чи відмові інших спадкоємців.

Щоб перебороти цю проблему й не втратити спадщину у спадкоємця є дві можливості.

1. Подання нотаріусу заяви про прийняття спадщини після закінчення 6 міс. терміну, якщо всі спадкоємці, які прийняли спадщину, письмово погодяться з цим, подавши заяву нотаріусу;

2. При відсутності інших спадкоємців або їх незгоді на прийняття спадщини звернутися до суду з позовом про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини.

Позов про призначення додаткового строку для прийняття спадщини подається до інших спадкоємців. Судова практика вважає, що при відсутності спадкоємців, які прийняли спадщину, відповідачем є територіальна громада в особі органів місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини. У справах, які ми вели щодо встановлення судом строку для прийняття спадщини, позови подавали до нотаріуса, а не до територіальної громади. Для цього попередньо зверталися до нотаріуса з заявою спадкоємця про прийняття спадщини й отримували відмову нотаріуса у її прийнятті. При наявності постанови нотаріуса у вчиненні нотаріальної дії зверталися в суд з позовом до нотаріуса, щоб не провокувати участі органу місцевого самоврядування у справі і претензій на спадкове майно.

Для призначення судом додаткового строку для прийняття спадщини необхідно встановлення об»єктивної поважності причин його пропуску. За позицією Верховного суду України у Постанові від 30 травня 2008 р. №7 про судову практику у справах про спадщину поважними є причини, які створили істотні, непереборні, об’єктивні утруднення для спадкоємця подати заяву в строк. Ці обставини повинні бути підтверджені доказами.

Як показує власний досвід юриста зі спадщини в суді йдуть назустріч спадкоємцю, якщо:

• зібрані докази пропуску строку є переконливими;
• правова позиція, розроблена юристом зі спадщини, є компетентною, ґрунтується на обставинах, які викликають довіру й підтверджуються документально;
• строк пропуску не є занадто тривалим;
• дії чи бездіяльність спадкоємця не свідчать про незаконні наміри.

В судовому провадженні про призначення додаткового строку для прийняття спадщини суд не розглядає спір про наявність чи відсутність права власності на неї у спадкоємця й не вирішує цього питання в судовому рішенні.

При задоволенні позову суд призначає додатковий термін для прийняття спадщини, протягом якого спадкоємець звертається до нотаріуса з відповідною заявою. Після цього спадкова справа перебуватиме в провадженні нотаріуса з видачею свідоцтва про спадщину.
Спадкоємець, який прийняв спадщину після встановлення йому судом додаткового строку, звертається до суду з вимогами про внесення змін до свідоцтва про спадщину,виданого іншому спадкоємцю, якщо такий не дає згоди нотаріусу на внесення змін. Оскільки при видачі свідоцтва про спадщину кожному спадкоємцю нотаріус зазначає частку кожного з них у спадщині, то спадкоємець, який прийняв спадщину пізніше, зацікавлений у приведенні усіх свідоцтв у відповідність з частками спадкоємців. На підставі рішення суду нотаріус видає всім спадкоємцям нові свідоцтва.

Якщо спадщину вже прийняли інші спадкоємці, спадкоємець, якому було призначено додатковий термін для її прийняття, має право вимагати передання йому його частки через перерозподіл спадщини або сплату грошової компенсації.

Надаємо послуги юриста по спадщині не тільки в Києві, а й у інших містах з зручним транспортним сполученням. При істотній спадщині і складному спадковому спорі можливі послуги в будь-якому місті України.

ЗРАЗОК ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ ПРО ВИЗНАЧЕННЯ ДОДАТКОВОГО СТРОКУ ДЛЯ ПРИЙНЯТТЯ СПАДЩИНИ
На сторінці є відповіді на запити: Спадщина суд. Спадщина через суд. Спадщина за рішенням суду. Оформлення спадщини через суд. Спадщина на квартиру суд. Спадщина на будинок суд. Спадщина відмова нотаріуса. Юрист спадщина. Адвокат спадщина. Спадкові спори.

ДИВІТЬСЯ НАШУ ТВ-ПЕРЕДАЧУ З ПИТАНЬ СПАДКУВАННЯ

На “ФОРУМІ” Юридичного бюро Писаренка надається точка зору адвоката по спадщині щодо ведення судових справ та спадкових спорів.

Тел: + 38 (044) 270 6046
Моб: + 38 (050) 719 1016
E-mail: info@fides.com.ua